Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Kantorem zostań

Dominikanie: Kantorem zostań

Redakcja

Rozpoczęły się zapisy do Szkoły Kantorów, którą prowadzi Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

Trzecia już edycja Szkoły Kantorów, rozpocznie się w październiku. Szkoła trwa dwa lata, a zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w soboty w krakowskim klasztorze dominikanów i przy Bazylice Mariackiej.

Szkoła Kantorów, działająca od 2011 roku  przy Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, powstała z troski o piękno śpiewu liturgicznego i z potrzeby wzmocnienia przewidzianej w dokumentach Kościoła funkcji kantora.

„Aby pełnić tę funkcję, potrzeba rzetelnej wiedzy na temat muzyki liturgicznej oraz konkretnych umiejętności muzycznych, dlatego Szkoła stwarza warunki do jej zdobycia. Uczniowie szkoły uczą się od mistrzów w dziedzinie muzyki  w ogóle, a w szczególności muzyki liturgicznej – dobrych fachowców i pasjonatów zarazem” – piszą jej organizatorzy.

Szkoła Kantorów przeznaczona jest zarówno dla amatorów, zajmujących się muzyką liturgiczną, którzy z różnych przyczyn nie mogli zdobyć wykształcenia muzycznego w ramach systemu oświaty oraz osobom już wykształconym muzycznie, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje w zakresie muzyki liturgicznej.

Zgłoszenia do kolejnej edycji Szkoły Kantorów przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy, otwarty od 24 czerwca. Wszelkich dodatkowych informacji udziela: Agnieszka Bajda tel. 798 248 700, e-mail: [email protected].

Więcej informacji o Szkole Kantorów na liturgia.dominikanie.pl w zakładce Projekty. 

Więcej na: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda