Home WiadomościZ kraju Homo Dei: “Zobaczyć wiarę” oraz inne nowości wydawnicze

Homo Dei: “Zobaczyć wiarę” oraz inne nowości wydawnicze

Redakcja

Witold Kawecki CSsR, Zobaczyć wiarę. Studium obrazu postrzeganego jako komunikacja wiary z perspektywy teologii kultury i teologii mediów, Kraków 2013, ss. 332

Wiara rodzi się z tego, co zobaczone (fides ex visu), ale także to, co zobaczone, może wynikać z wiary. Jak każda idea, żyje ona w doświadczeniu, między innymi w doświadczeniu artystycznym. Bez niej nie jesteśmy w stanie w pełni go zrozumieć, a każde dzieło malarskie, filmowe, telewizyjne pozostanie jedynie zwykłym obrazem wykonanym określoną techniką, należącym do określonej szkoły, gatunku, kanonu. To dzięki wierze odbiorca rozpoznaje obecność Boga w obrazie, ale też dzięki obrazom może wzmocnić swoją wiarę. Wiara nie tylko posługuje się obrazem, komunikuje się poprzez niego, ale także kształtuje się za pomocą formy artystycznej w licznych swoich epifaniach. Doświadczenie artystyczne zaś nie tylko jest zewnętrznym nośnikiem wiary chrześcijańskiej, ale jawi się jako wiara, jako moment i forma wiary chrześcijańskiej historycznie usytuowanej. Innymi słowy – sztuka może uczyć wiary i może być świadectwem wiary.

św. Gerard Majella, Patron i Opiekun matek (wyd. II), Kraków 2013, ss. 84
„Gerard Majella urodził się blisko 300 lat temu, jednak ludzie wciąż mówią o nim tak, jakby żył tuż obok. Gdziekolwiek znajduje się niemowlę w niebezpieczeństwie, matka w potrzebie, chore dziecko, opuszczona i cierpiąca rodzina, tam można usłyszeć modlitwę do św. Gerarda”.

Nowe, rozszerzone i bogato ilustrowane wydanie popularnego modlitewnika zawiera biografię Świętego redemptorysty, nowennę, nabożeństwo i zbiór modlitw do niego, pomocne zwłaszcza dla małżeństw starających się o poczęcie oraz dla wszystkich matek spodziewających się dziecka, szczególnie mających problemy w ciąży i bliskich rozwiązania, których patronem jest Gerard.

Więcej o nowościach wydawniczych na stronach wydawnictwa: http://homodei.com.pl 

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda