Home WiadomościZ kraju XII Międzynarodowy Turniej Piłkarski Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów

XII Międzynarodowy Turniej Piłkarski Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów

Redakcja

W dniach 21-23 czerwca odbywał się w Tuchowie XII Międzynarodowy Turniej Piłkarski Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów. Głównymi organizatorami turnieju było Centrum Duszpasterstwa Powołań oraz działający na terenie tuchowskiej parafii LKKS Karwodrza. W rozgrywkach wzięło udział blisko 150 ministrantów i lektorów z dziesięciu parafii redemptorystów, którzy przybyli do Tuchowa wraz ze swoimi duszpasterzami. Były to drużyny z Warszawy, Krakowa, Torunia, Głogowa, Tuchowa, Skarżyska-Kamiennej, Szczecinka, Elbląga, Lubaszowej a także z grekokatolickiej parafii redemptorystów w słowackim Stropkovie.

Pierwszym dniem turnieju była sobota 22 czerwca, kiedy to na stadionie LKKS Karwodrza rozegrano mecze grupowe, w trzech kategoriach wiekowych: szkoła średnia, gimnazjum, szkoła podstawowa. Jednak zanim to nastąpiło, o godz. 10.00 miało miejsce uroczyste poświęcenie obiektu LKKS Karwodrza, na którym odbywał się turniej. Aktu tego dokonał o. Bogusław Augustowski, proboszcz sanktuaryjnej parafii. Wśród znamienitych gości nie zabrakło m.in. Burmistrza Tuchowa Mariusza Rysia, który powitał uczestników.

Kolejny dzień turnieju – niedziela, upłynęła pod znakiem rozgrywek finałowych oraz meczy o trzecie miejsca. Jednak zanim drużyny rozpoczęły rozgrywki miał miejsce szczególny moment wspólnej modlitwy na Eucharystii, którą w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej celebrował o. Prowincjał Janusz Sok. Skutkiem rozegranych meczy, w najstarszej kategorii wiekowej tryumfowała drużyna z Tuchowa, która wyprzedziła Toruń i Kraków. W kategorii szkół gimnazjalnych najwyższe miejsce na podium wywalczyła drużyna z Krakowa, wyprzedzająca Lubaszową i Tuchów. Wśród najmłodszych uczestników turnieju zwyciężyli ministranci ze słowackiego Stropkova, którzy w finale pokonali Głogów, a trzecie miejsce wywalczyli ministranci ze Skarżyska-Kamiennej. Najlepszym strzelcem całego turnieju w kategorii szkół średnich został Daniel Rąpała z Tuchowa, szkół gimnazjalnych – Maciej Stadler z Lubaszowej, a kategorii szkół podstawowych Mikołaj Drewnowicz ze Skarżyska-Kamiennej. Po rozegraniu meczy finałowych i o trzecie miejsce, o. Prowincjał Janusz Sok, uhonorował zawodników wręczając puchary, dyplomy i medale .

Na zakończenie turnieju rozegrano towarzyski mecz Tuchów – Redemptoryści, wygrany przez drużynę tuchowskich ministrantów stosunkiem 4:2.

XII Międzynarodowy Turniej Piłkarski Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów z dostarczył wielu pozytywnych emocji. Cieszy fakt, że z roku na rok przybywa uczestników turnieju, którzy pragną nie tylko skupiać się na rywalizacji sportowej, ale także integrować się w gronie Liturgicznej Służby Ołtarza redemptorystowskich parafii.

o. Witold Baran CSsR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda