Home WiadomościZ kraju Episkopat Polski u Sługi Bożego br. Alojzego Kosiby OFM

Episkopat Polski u Sługi Bożego br. Alojzego Kosiby OFM

Redakcja

W dniach 21 – 23 czerwca 2013 r. odbywało się w Wieliczce 362 zebranie plenarne Episkopatu Polski. W obradach uczestniczyło ok. 100 biskupów polskich, należących do Konferencji Episkopatu Polski.

W sobotę 22 czerwca o godz. 8.00 pasterze Kościoła w Polsce odprawili uroczystą Mszę św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki przy naszym klasztorze. Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył i wygłosił homilię ks. bp Pacyfik Dydycz OFMCap z Drohiczyna, obchodzący jubileusz 50 – lecia święceń kapłańskich. W koncelebrze uczestniczyli m.in. księża kardynałowie: Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Józef Michalik, prymas Polski ks. abp Józef Kowalczyk oraz z naszej Prowincji Braci Mniejszych: minister prowincjalny o. Rufin Maryjka OFM, kustosz Sanktuarium o. Jacek Biegajło OFM i kapelan Kopalni Soli w Wieliczce o. Ludwik Kurowski OFM.

Asystę liturgiczną przygotowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Ojców Franciszkanów w Wieliczce.

Na zakończenie Mszy św. biskupi udali się na modlitwę do kaplicy Matki Bożej Łaskawej; tam prosili również o wstawiennictwo Sługi Bożego br. Alojzego Kosiby, którego doczesne szczątki znajdują się w tej kaplicy.

Następnie cały Episkopat zgromadził się przed budynkiem kuchni Sługi Bożego br. Alojzego, znajdującym się naprzeciw klasztoru, aby uczestniczyć w ceremonii poświęcenia tego dzieła miłosierdzia wobec ubogich.

Więcej na: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda