Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Peregrynacja relikwii bł. Jose w Stargardzie Szczecińskim

Chrystusowcy: Peregrynacja relikwii bł. Jose w Stargardzie Szczecińskim

Redakcja

Jose Sánchez del Río był jednym z najmłodszych Cristeros – grupy katolickich kontrrewolucjonistów z Meksyku. Jego historię opowiada film „Cristiada”, który od kilku miesięcy można obejrzeć na ekranach polskich kin.Jose Sánchez del Río został zamordowany przez federalnych żołnierzy reżimu ateistycznego prezydenta Cellesa, w wieku czternastu lat. Umierał, z okrzykiem na ustach: „Viva Cristo Rey!” – Niech żyje Chrystus Król!

Obecnie trwa peregrynacja relikwii bł. Jose po Polsce – w dniach 18-20 czerwca relikwie przebywały w parafii pw. św. Józefa w Stargardzie Szczecińskim prowadzonej przez księży chrystusowców. Relikwie błogosławionego Jose trafiły do kościoła św. Jana we wtorek, 18 czerwca. Duszpasterze przygotowali wielką uroczystość – wprowadzeniu relikwii do świątyni towarzyszyła adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólna Litania do NSPJ. Tego dnia wierni ze swoimi duszpasterzami modlili się w intencji małżonków i rodzin.

W stargardzkiej parafii relikwie bł. Jose powitał również czternastoletni Szymon, który tego dnia obchodził swoje urodziny: „Błogosławiony Jose, z wielką nadzieją i Bożą radością w sercu, witamy Cię w naszej parafii w znaku twoich relikwii. Wpatrzeni w twoje niezwykłe świadectwo życia i wiary, ukoronowane męczeńską śmiercią, pragniemy przez te trzy dni – idąc twoimi śladami – trwać przy Sercu Jezusa i przy Niepokalanym Sercu Maryi. Pragniemy też powierzyć twojemu wstawiennictwu naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas – młodych. Błogosławiony José, najmniejszy żołnierzu Chrystusa, zachowaj nas, pozostających tu na ziemi, w zdrowiu i sile, abyśmy umieli mężnie znosić przeciwności i wiernie trwać przy Chrystusie do samego końca. Miej w swej opiece naszą Ojczyznę, nasze rodziny, dzieci, polską i stargardzką młodzież, oręduj u Pana za nami wszystkimi, którzyśmy zawierzyli Chrystusowi. Viva Cristo Rey. Niech żyje Chrystus Król” – mówił poruszony.

Po Adoracji odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji rodzin, połączoną z błogosławieństwem synów i córek przez rodziców. Rodzice nakładali dłonie na głowy swoich synów i córek, zawierzając ich dzieciństwo, młodość i przyszłość Panu Bogu. Na koniec proboszcz ks. Jarosław Staszewski SChr pobłogosławił jeszcze wiernych indywidualne relikwiami bł. Jose.

W środę, 19 czerwca, na wieczornej Mszy Świętej wierni modlili się w intencji Ojczyzny. Przez wstawiennictwo bł. Jose zgromadzeni w kościele św. Jana modlili się o ducha mądrości i pokory dla rządzących w naszym kraju i o umocnienie wiary i miłości do Ojczyzny, dla wszystkich Polaków żyjących w kraju i za granicą. Po Mszy Świętej odbyło się czuwanie przy relikwiach, zakończone Apelem Jasnogórskim.

Czwartek należał do młodych – na wieczornej Eucharystii, młodzież dokonała aktu zawierzenia swojego życia Chrystusowi. Był to niezwykle poruszający moment. Przykład Jose poruszył serca wielu młodych w Stargardzie. Jeden z nich, Daniel, uczeń Gimnazjum nr 2, przyjął imię meksykańskiego męczennika na Bierzmowaniu.

Na pamiątkę peregrynacji relikwii w parafii, rozdano obrazki z podobizną błogosławionego i słowami modlitwy za jego wstawiennictwem: „Panie Jezu Chryste, który natchnąłeś serce bł. Jose do mężnego wyznawania wiary, przez wstawiennictwo tego młodego, meksykańskiego męczennika, zawierzam ci dziś serce i drogę mojego życia. Proszę Cię, Panie, o dar odwagi i męstwa w dawaniu świadectwa swojej wiary. Spraw, bym jak bł. Jose, potrafił(a) mądrze i zgodnie z Twoją wolą iść przez życie, niosąc światu i ludziom prawdę o Twoim królowaniu i Twojej miłości do człowieka. Przez Serce Niepokalanej, z wiarą wyznaję: Viva Cristo Rey! Niech żyje Chrystus Król! Amen”.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda