Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Klasztor na Jarmarku Jagiellońskim

Dominikanie: Klasztor na Jarmarku Jagiellońskim

Redakcja

Dominikańskie progi szeroko otwarte dla największej imprezy Lublina Jedna z najważniejszych atrakcji kulturalno-handlowych miasta zaczyna na stałe gościć w odrestaurowanych klasztornych przestrzeniach. W tym roku wypełni je przede wszystkim muzyka i śpiew.

Koncerty, warsztaty śpiewu i tańca, spotkania z muzykami, ale też wystawy i wykłady, które odbędą się w klasztorze, są częścią organizowanego od kilku lat, a tradycją sięgającego XV i XVI wieku, lubelskiego jarmarku.

„Jarmark Jagielloński jest połączeniem tradycji historycznych jarmarków ze współczesną wymianą kulturalną i gospodarczą. W części handlowo-wystawienniczej co roku bierze udział blisko 300 wystawców, m.in. z Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy. Zapraszamy artystów kultywujących tradycję dawnych jarmarków, którzy zajmują się sztuką ludową i tradycyjną (muzyka, teatr, plastyka itp.) oraz artystów ulicy” – podkreślają organizatorzy.

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 15-17 sierpnia, ale już dwa dni wcześniej można włączyć się np. w warsztaty pieśni weselnych lub szkołę wycinankarstwa. Spektakle, warsztaty rękodzielnicze (m.in. warsztaty robienia lalek motanek lub pająków ze słomy) , zabawy dla dzieci, projekcje filmów, zwiedzanie miasta to tylko nieliczne z atrakcji, które z roku na rok przyciągają dziesiątki, a nawet setki tysięcy turystów.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda