Home WiadomościZ kraju Kraków: przybyli i zobaczyli

Kraków: przybyli i zobaczyli

Redakcja

Come&See – tymi słowami na wzór Ewangelii według świętego Jana (J 1,39) zaprosili młodych mężczyzn Franciszkanie z Krakowa na rekolekcje: „Z bratem Franciszkiem… rozeznajemy drogę!!!”.

 

Na to zaproszenie odpowiedziało 14 dzielnych młodzieńców (od 17 roku życia wzwyż) z różnych stron Polski: z okolic Zielonej Góry, Zgorzelca, Przemyśla, Zamościa, Krakowa ect.

 

Przybyli do krakowskiego seminarium już 30 czerwca – przeżywając Dzień poznania… We wtorek – w Dniu braterstwa uczestniczyli już we wspólnych modlitwach braci, a także zwiedzili franciszkańskie seminarium, klasztor krakowski, bazylikę i Kraków – miasto Świętych i Królów polskich.

 

Wysłuchali też konferencji brata Marcina – który przybliżył im wymiar braterstwa w Starym Testamencie i jego wypełnienie w Osobie Jezusa, który pojednał nas z Ojcem i sam jest naszym Bratem. Brat Marcin ukazał też Franciszka, który odkrył Boga jako kochającego Ojca – i przypomniał Kościołowi, że wszyscy jesteśmy braćmi.

 

Tego dnia odbyło się również spotkanie z ojcem Damianem Synowcem – wieloletnim spowiednikiem na Watykanie. Opowiadał o kulisach 23 lat pracy w Penitencjarii Apostolskiej oraz o spotkaniach z trzema papieżami Janem Pawłem II, Benedyktem IV i Franciszkiem. Ten intensywny dzień zwieńczyła projekcja pierwszej części filmu: Ojciec Pio.

 

Środa była Dniem pielgrzymowania. Sił do wędrówki można było nabrać podczas przedpołudniowej konferencji brata Piotra o rozeznawaniu powołania. Była ona pomocna w odkrywaniu – po czym rozpoznać, że Pan mnie woła na wyłączną służbę dla Niego. Była też krótka, ale treściwa prezentacja – Kim są Franciszkanie, a po niej swoje świadectwa powiedzieli brat Piotrek i brat Arek.

 

Po obiedzie rozpoczęła się Pielgrzymka do Łagiewnik, której sercem była modlitwa Koronką do miłosierdzia Bożego. Młodzi zwiedzili także Centrum JPII. Wieczorem była możliwość zobaczenia drugiej części filmu oraz uczestniczenia we wspólnej rekreacji z braćmi.

 

Czwartek to Dzień pustyni. Był to nie tylko dzień postu, ale także spotkania Jezusa w milczeniu – w tzw. czasie pustyni. Do dyspozycji była kaplica, ogród, oratorium, cela zakonna. Ukoronowaniem tego czasu była adoracja Pana w Najświętszym Sakramencie. Po obiedzie młodzi pojechali do Tyńca przyjrzeć się, jak benedyktyni żyją pustynią na co dzień.

 

Wieczorem, podczas wspólnej rekreacji podzielili się swoimi świadectwami, a także podziękowali Jezusowi w Eucharystii za ten czas rekolekcji.

Wszelkie info i kontakt:
brat Piotr M. Dąbek OFMConv
asystent prowincjalny ds. powołań

CENTRUM FRANCISZKAŃSKIE “SAN DAMIANO”
ul. Franciszkańska 4
31-004 KRAKÓW
kom. 514 284 841
e-mail: piotrd(at)franciszek.pl

Źrodło: www.franciszek.pl 

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda