Dominikanie: Na Służewie o Wschodzie

Studium Chrześcijańskiego Wschodu przy klasztorze dominikanów na warszawskim Służewie organizuje kolejny cykl wykładów. Zapisy tylko do 20 września.

Jak zapowiadają organizatorzy, w ramach Studium odbywają się „konferencje dotykające istotnych obszarów duchowości, tradycji i sztuki chrześcijańskiego Wschodu w powiązaniu z podobnymi wątkami tradycji zachodniej”.

Zajęcia trwają w cyklu rocznym i odbywają się raz w miesiącu – w soboty. Na każde spotkanie składają się dwa wykłady – pierwszy w cyklu: „Miejsca kontaktu z Bogiem”, drugi w cyklu: „Świat ikony”. Po wykładach odbywa się modlitwa medytacyjna, którą prowadzi o. Maciej Biskup bądź zaproszeni goście.

Wykładowcami Studium Chrześcijańskiego Wschodu są m.in.: ks. prof. Michał Janocha i dr Irina Tatarova z Uniwersytetu Warszawskiego, benedyktyn, o. Maksymilian Nawara, ks. mitrat Jerzy Tofiluk, a także dominikanie: Tomasz Nowak i Maciej Biskup.

Studium jest częścią programu Warsztatów Ikonograficznych – jednak istnieje możliwość uczestniczenia tylko w części teoretycznej.

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie ikona.sluzew.dominikanie.pl.

Za: www.dominikanie.pl.