Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Ojciec Wojciech Prus napisał bajkę

Dominikanie: Ojciec Wojciech Prus napisał bajkę

Redakcja

„O Elku, złamanym skrzydełku i nauce języków” – nosi tytuł książka dyrektora wydawnictwa „W drodze”.To pierwsza część bajkowego cyklu dla najmłodszych.

Ojciec Wojciech Prus w każdą niedzielę, podczas mszy świętej w kościele poznańskich dominikanów, opowiada… bajki. Ich inspiracją jest wyznaczona na ten dzień Ewangelia. Zachęcony przez przyjaciół, postanowił je spisywać. Tak powstała książka „O Elku, złamanym skrzydełku i nauce języków”.

„Tytułowym bohaterem bajki jest wróbelek, ptak tak powszechny, że prawie niezauważalny. A Pan Jezus w Ewangelii zaprasza, żeby patrzeć na wróbelka. I mówi: skoro Ja troszczę się o wróbelka, to ileż bardziej troszczę się o ciebie” – opowiada o przesłaniu swojej bajki o. Prus.

Premiera książki będzie miała miejsce w czasie Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej na Jasną Górę, która 3 sierpnia wyruszy z Krakowa. O. Prus prowadzi w jej ramach Grupę „Cisza”, a na zakończenie każdego dnia pielgrzymowania opowiada pątnikom bajkę.

Historia o Elku to pierwsza z całego cyklu bajek, które wyda dominikańska oficyna. Na końcu każdej historii znajduje się ściąga dla dorosłych – „klucz”, który pomoże rodzicom powiązać historię z Ewangelią.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda