Dominikanie: Po wiedzę religijną na Służew

Biskupi, księża diecezjalni, zakonnicy i świeccy będą wykładać w Studium Dominicanum – Szkole Filozofii i Teologii im. o. Jacka Woronieckiego, którą od stycznia otwierają dominikanie z warszawskiego Służewa dla chcących poszerzyć swoją wiedzę religijną.

Organizatorzy kierują swoją ofertę do „osób świeckich i nie tylko, które pragną poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę na temat myśli i tradycji chrześcijańskiej, aby móc swobodniej poruszać się w przestrzeni religijno-intelektualnego zmagania się wiary i rozumu”.

W ramach Studium odbędą się serie wykładów składających się z dwóch cyklów. Pierwszy trwał będzie od 19 stycznia do 15 czerwca 2013 roku i poświęcony zostanie najważniejszym kwestiom z filozofii i teologii. Na drugi cykl – od października 2013 do czerwca 2014 roku – złożą się wykłady i warsztaty poświęcone tradycji myśli dominikańskiej.

Odbywające się w dwie soboty miesiąca wykłady poprowadzą znani w swoich dziedzinach specjaliści, a wśród nich: abp Wacław Depo, biskupi Zbigniew Kiernikowski i Grzegorz Ryś, a także księża profesorowie: Waldemar Chrostowski, marianin Andrzej Szostek, Jerzy Szymik oraz ceniony spowiednik kapucyn Piotr Jordan Śliwiński.

Wykłady prowadzić będą też m.in. dominikanie: teolog o. Jacek Salij, filozof i teolog o. Jan Andrzej Kłoczowski, a także rektor Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Dominikanów w Krakowie, o. Michał Paluch i dyrektor Instytutu Tomistycznego, o. Paweł Krupa.

Wśród wykładowców świeckich znajdą się: znany filozof Władysław Stróżewski, filozof Agnieszka Maria Kijewska oraz teolog i biblista Krzysztof Mielcarek.

Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej Studium Dominicanum.

sz / dominikanie.pl / sd.sluzew.dominikanie.pl kn

Za: www.dominikanie.pl