Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Podręcznik kuszenia według ojca Janusza Pydy

Dominikanie: Podręcznik kuszenia według ojca Janusza Pydy

Redakcja

Młodzi kusiciele potrzebują krótkiego podręcznika, jak skutecznie zajmować się swoimi klientami przez dwadzieścia cztery godziny na dobę – tak rozpoczyna dominikanin ojciec Janusz Pyda swoją najnowszą książkę „Dzień z życia diabła. Podręcznik kuszenia”, którą wydało krakowskie Wydawnictwo „M”.

Wykładowca Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Ojców Dominikanów próbuje wczuć się w książce w sytuację diabła, którego głównym celem jest kuszenie ludzi do złego postępowania. Publikacja odsłania zarazem mechanizmy ulegania podszeptom czynienia zła.

„To jest rodzaj podręcznika coachingu – czy jak kto woli ascetyki chrześcijańskiej, napisanego jednak nie w formie wykładu, ale w sposób zbeletryzowany, z przypisaniem poszczególnych rodzajów pokus konkretnym porom dnia” – mówi o swojej książce o. Pyda.

W zakończeniu „Dnia z życia diabła” autor pisze: „Gdy pisałem ten podręcznik kuszenia, przyświecało mi kilka celów. Po pierwsze, zależało mi na tym, aby zwrócić uwagę młodych diabłów na niezwykłe możliwości kusicielskie tkwiące w sferze codziennych i zupełnie »przyrodzonych« czynności naszych klientów”.

Publikacja „Dzień z życia diabła” nawiązuje do słynnych „Listów starego diabła do młodego” brytyjskiego pisarza Clive’a Staplesa Lewisa, które ukazała się w 1942 roku.

W podobnej konwencji o. Pyda napisał też książkę „Listy starego anioła do młodego”, która przed trzema laty ukazała się nakładem dominikańskiej oficyny „W drodze”, a kilka miesięcy temu jej hiszpański przekład opublikowało madryckie wydawnictwo „Edibesa”.

W najbliższym czasie ukaże się drugi tom, a zatem jedenaście nowych „Listów starego anioła do młodego”.

sz / dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda