Dominikanie: Powstaje Akademia Lednicka

Będzie kształcić instruktorów, którzy zajmą się propagowaniem idei Ruchu Lednickiego wśród pielgrzymów przybywających pod Bramę Trzeciego Tysiąclecia. Uroczysta inauguracja w pierwszy weekend października.

„W związku z tym, że na Lednicę przyjeżdża coraz więcej gości, potrzebujemy instruktorów i przewodników, którzy będą potrafili przybliżyć im nasz program. A jest o czym mówić, bo jest to osiem przemówień, które skierował do lednickiej młodzieży Jan Paweł II” – tłumaczy twórca Ruchu Lednickiego, dominikanin o. Jan Góra.

„Absolwenci Lednickiej Akademii Instruktorów pomogą mi także w przyjęciu pielgrzymów, by wypełnić postulat gościnności, o którym mówi papież Franciszek” – dodaje o. Góra.

Do Lednickiej Akademii Instruktorów może zgłosić się każdy, komu bliska jest idea zapoczątkowanych na Polach Lednickich w 1997 roku modlitewnych Spotkań Młodzieży, podczas których młodzi z Polski i zagranicy dokonują symbolicznego wyboru Chrystusa jako najwyższej wartości w swoim życiu.

Uczestnicy Akademii będą spotykać się w soboty w ośrodku na Lednicy, by pogłębiać przemówienia Jana Pawła II, które Ojciec Święty kierował co roku do uczestników Spotkań Młodych. Będą omawiać też aktualne zadania stojące przed Ruchem Lednickim.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Lednickiej Akademii odbędzie się w dniach od 4 do 6 października. W programie przewidziano m.in. prezentację książki „Lednickie tropy”, wykład dokumentalistki filmowej Moniki Górskiej, a także przygotowania do wyjazdu na kanonizację Jana Pawła II oraz do ewentualnego przyjazdu na Lednicę papieża Franciszka.

Trzydniową inaugurację dopełnią także wspólna modlitwa, a także gotowanie i zabawa przy ognisku.
„Serdecznie zapraszam nie tylko młodzież” – zachęca do przyjazdu na Lednicę w pierwszy weekend października o. Góra.

sz, dominikanie.pl / lednica2000.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl