Dominikanie: Pustelnia – nowa seria wydawnicza „W drodze”

Aż trzy tytuły – w tym książka słynnego małżeństwa filozofów Jacquesa i Raissy Maritain – zapoczątkują w styczniu przyszłego roku nową serię wydawniczą dominikańskiego Wydawnictwa „W drodze”, która ma pomóc współczesnemu człowiekowi w kształtowaniu życia duchowego.

„Seria, którą nazwaliśmy «Pustelnia», jest skierowana do ludzi żyjących w świecie, którzy prowadzą aktywny tryb życia, a jednocześnie pragną prowadzić intensywne życie duchowe. Zaproszony jest do tego każdy chrześcijanin” – mówi redaktor naczelny dominikańskiej oficyny, o. Maciej Biskup.

W styczniu w nowej serii ukażą się: „Kontemplacja w świecie” autorstwa Jacquesa i Raissy Maritain oraz „Pragnę. Rozważania o mądrości krzyża” dominikanina Marie-Dominique Philippe i „Istota modlitwy” angielskiej karmelitanki Ruth Burrows.

„Mamy nadzieję, że będąc razem z czytelnikami w drodze do pustelni, nie rezygnując z życiowej aktywności odpowiemy właściwie na zaproszenie Chrystusa: «Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie»” – tłumaczy o. Biskup.

W kolejnych miesiącach ukażą się w niej: napisana przez kaznodzieję Domu Papieskiego, o. Raniero Cantalamessę książka „Eros i agape”, a także Thomasa Mertona „Aby odnaleźć Boga” oraz poświęcona św. Teresie z Lisieux „Mała droga” autorstwa Jacquesa Philippe. Serię uzupełnią: „W szkole kontemplacji” Andre Loufa, „Pielgrzymować z Chrystusem” brata Johna z ekumenicznej Wspólnoty z Taize oraz „Agonia Teresy” Guy Gauchera.

O. Biskup wyjaśnia, że „do powstania serii «Pustelnia» wydawnictwo sprowokowała wydana przez nas w tym roku książka wybitnego rosyjskiego teologa prawosławnego Paula Evdokimova – «Życie duchowe w mieście», która mówi o tym, jak pogodzić pragnienie bogatego życia wewnętrznego ze świecką aktywnością”.

sz/dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl