Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Roraty dla tych, co zaspali

Dominikanie: Roraty dla tych, co zaspali

Redakcja

Już drugi rok z rzędu dominikański serwis Liturgia.pl zamieszcza codziennie kazania z Rorat, które ojcowie dominikanie odprawią w Adwencie od poniedziałku do soboty w bazylice Trójcy Świętej w Krakowie.

„Choć dominikanie zachęcają do uczestnictwa w Roratach, które odprawiają w swoich klasztorach, to mają też propozycję dla tych, którzy na Mszę o świcie nie dotrą” – mówi Michał Wsiołkowski z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, który przygotowuje nagrania kazań roratnich przy współpracy z krakowskim konwentem dominikanów.

Tegoroczne kazania poświęcone są postaciom z ewangelicznego rodowodu Jezusa Chrystusa – począwszy od Adama, a skończywszy na Józefie i Maryi. Nauki, które mają przybliżyć sylwetki przodków Zbawiciela, wygłaszają ojcowie: Jan Andrzej Kłoczowski, Janusz Pyda, Adam Szustak, Maciej Okoński, Maciej Chanaka i Tomasz Grabowski.

Serwis Liturgia.pl udostępnia kazania roratnie bezpośrednio na stronie internetowej pod adresem: www.liturgia.pl/roraty, a także do pobrania jako plik mp3 oraz w formie podcastu, dzięki któremu można codziennie pobierać automatycznie nowe kazania na komputer czy urządzenie przenośne.

Podobną ofertę Dominikański Ośrodek Liturgiczny przygotował w czasie zeszłorocznego Adwentu.

liturgia.pl/dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda