Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Świąteczne jarmarki pomogą dzieciom

Dominikanie: Świąteczne jarmarki pomogą dzieciom

Redakcja

Na pomoc dzieciom i biednym rodzinom zostaną przeznaczone dochody z przedświątecznych jarmarków, które tradycyjnie w czasie Adwentu odbędą się w dominikańskich klasztorach.

2 grudnia doroczny charytatywny Jarmark Świętego Mikołaja organizują ojcowie dominikanie w Gdańsku. „W tym roku dochód z jarmarku chcemy przeznaczyć na obiady oraz pomoce szkolne dla ubogich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 50, która znajduje się na terenie prowadzonej przez nas parafii” – mówi przeor gdańskiego klasztoru, o. Michał Mitka.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach odbywającego się przy kościele jarmarku odbędzie się m.in. „kiermasz używanych książek”. Dlatego organizatorzy kiermaszu proszą gdańszczan, którzy chcieliby ofiarować swoje książki, aby przynosili je do zakrystii.

O przynoszenie książek i staroci na klasztorną furtę lub do zakrystii proszą też wiernych organizatorzy XV Jarmarku Świętego Jacka, który tydzień później odbędzie się przy dominikańskim kościele Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu.

„Organizatorzy Jarmarku zapraszają Państwa do współtworzenia tego dzieła poprzez zbiórkę przedmiotów, które będą sprzedawane na stoisku »Perły z lamusa«. Mogą to być: stare filiżanki, pierścionki, srebrne łyżeczki, świeczniki i inne ciekawe przedmioty zalegające na strychach i w szafach. Poza tym można też przynieść wartościowe książki, które trafią do jarmarkowego antykwariatu” – apelują w imieniu organizatorów poznańscy dominikanie.

Dochód z jarmarku będzie przeznaczony na wsparcie Kuchni Społecznej i Jadłodajni Świętej Urszuli oraz Oratoriów Metanoia i Tęcza prowadzonych przez Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego w Poznaniu.

Do dorocznego festynu charytatywnego przygotowuje się również Duszpasterstwo Młodzieży Szkół Średnich „Baszta” działające przy parafii dominikanów w Jarosławiu. Bożonarodzeniowy kiermasz odbędzie się tam 16 grudnia, a dochód z niego przekazany zostanie na pomoc najuboższym parafianom.

Przez cztery kolejne niedziele, począwszy od 25 listopada, trwał będzie Kiermasz Świąteczny przy kościele dominikanów w Ustroniu-Hermanicach. Odwiedzający kiermasz mogą kupować świąteczne ozdoby. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie świetlicy dla dzieci prowadzonej przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Rodzin „Ponad Granicami”.

„Ozdoby choinkowe i świąteczne wykonali nasi wolontariusze wspólnie z dziećmi ze świetlicy. Uzyskane z kiermaszu pieniądze przeznaczymy na wyjazd dzieciaków na wypoczynek w czasie ferii zimowych” – mówi prezes stowarzyszenia, Jolanta Jurzykowska.

Z powodu trudności organizacyjnych w tym roku nie odbędzie się natomiast tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, który wspierał środowiskową świetlicę dla dzieci prowadzoną przez Fundację Nowa Dominikańska. By wspomóc świetlicę – 2 grudnia przed kościołem dominikanów zorganizowana zostanie kwesta.

sz / dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda