Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Tolkmicko: V Festiwal Piosenki Religijnej

Salezjanie – Tolkmicko: V Festiwal Piosenki Religijnej

Redakcja

Ku czci św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, 25 listopada w Tolkmicku odbył się V Festiwal Piosenki Religijnej – Cecyliada 2012. Tradycyjnie już organizatorami tego muzycznego spotkania było Oratorium im. św. Jana Bosko oraz Caritas Parafialna w Tolkmicku.

Udział wzięło 49 osób z Tolkmicka, Pogrodzia i Łęcza. Uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach: soliści, duety i zespoły.

Najmłodszym uczestnikiem tegorocznej Cecyliady był 6-letni Jakub Sangowski, który zajął I miejsce w kategorii solistów. W kategorii „duety” I miejsce zajęły siostry Magda i Natalia Herbreder.

Spośród czterech występujących zespołów, jury najwyżej oceniło Scholkę z Pogrodzia pod kierownictwem pani Doroty Krygier, która pięknie zaśpiewała piosenkę „Cała ziemio, wołaj z radości”.

Przerwy między wejściami kolejnych uczestników wypełniały zabawy, przygotowane przez animatorów Oratorium. Panie z Caritasu przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek.

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez organizatorów oraz Parafię św. Jakuba Ap. w Tolkmicku.

Daniela Bukowska / Źródło: www.salezjanie-tolkmicko.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda