Home WiadomościZ kraju Niepokalanów: Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Niepokalanów: Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja

29 listopada w Zakonie Franciszkańskim rozpoczyna się dziewięciodniowa  Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Franciszkanie w ten sposób pragną podziękować Bogu za dar Maryi. Mówi O. Zbigiew Deryło – franciszkanin z Niepokalanowa. 

SŁUCHAJ

O. Deryło zwraca uwagę, że Uroczystość Niepokalanego Poczęcia przeżywa cały Zakon św. Franciszka.

SŁUCHAJ

W Niepokalanowie Nowenna będzie odprawiana w dni powszednie w połączeniu z Mszą świętą o godz. 18.00, a w niedzielę podczas nabożeństwa o godz. 17.00.

SŁUCHAJ

Uroczystość kulminacyjna przypada w sobotę (8 grudnia), kiedy to o 11.30 sprawowana jest Msza święta odpustowa. Zarówno Nowenna, która w parafii w Niepokalanowie zastępuje rekolekcje adwentowe, jak i sobotnia Eucharystia będą transmitowane przez Radio Niepokalanów.

Przypomnijmy – Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny został ogłoszony konstytucją apostolską Ineffabilis Deus –  8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX. 84 lata później – dokładnie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Radio Niepokalanów nadało pierwszą próbną audycję.

Malwina Szymańska

Za: www.radioniepokalanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda