Home WiadomościZ kraju Dominikanin w komisji Polskiej Akademii Umiejętności

Dominikanin w komisji Polskiej Akademii Umiejętności

Redakcja

Dominikanin ojciec Tomasz Gałuszka został najmłodszym członkiem i zarazem sekretarzem naukowym sekcji polskiej Międzynarodowej Komisji Historii i Studiów nad Chrześcijaństwem (CIHEC) przy Polskiej Akademii Umiejętności – szacownej instytucji skupiającej elitę ludzi nauki.

Komisja należy do wydziału filozoficzno-historycznego PAU. Zajmuje się promocją badań nad historią chrześcijaństwa i organizacją edukacji humanistycznej w skali międzynarodowej.  Sekcja polska CIHEC przy PAU liczy 20 członków, wśród których są m.in. profesorowie: Jerzy Wyrozumski, Stanisław Bylina, Jerzy Kłoczowski, Andrzeja Radzimiński i Maria Koczerska.

Polska Akademia Umiejętności powstała w 1872 roku w Krakowie, gdzie do dziś znajduje się jej siedziba. Jest korporacją uczonych skupiającą elitę kadry naukowej kraju.

Urodzony w 1978 roku o. dr Tomasz Gałuszka jest dyrektorem Dominikańskiego Instytutu Historycznego, wykładowcą na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II i Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie.

Rok temu jego monografia o rękopisach z notatkami z wykładów Świętego Tomasza z Akwinu zwyciężyła w prestiżowym konkursie „Studiów Źródłoznawczych” przy Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda