Dominikański Ośrodek Liturgiczny udostępnia nagrania głosów polifonicznych pieśni na Triduum

Na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego udostępniono nagrania poszczególnych głosów do polifonicznych aranżacji pieśni na Triduum Paschalne. W czasie, gdy ze względu na pandemię koronawirusa wszelkie spotkania zostały zawieszone, śpiewacy dzięki udostępnionemu materiałowi mogą ćwiczyć sami. Nauczenie się poszczególnych głosów może być również dobrym zadaniem na czas spędzany w domu i pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu w aktualnej sytuacji.

– Podczas prób schól czy chórów bywa, że brakuje czasu na dokładne nauczenie się partii głosu, w związku z czym prowadzący przygotowują nagrania pomocnicze do samodzielnej pracy. Chcąc wyjść naprzeciw kantorom i uczestnikom ich zespołów, zwróciliśmy się z zapytaniem do muzyków związanych z duszpasterstwami przy klasztorach dominikańskich, czy zgodziliby się na udostępnienie swoich, już istniejących nagrań utworów z obu tomów śpiewnika Niepojęta Trójco. Po sprawdzeniu jakich głosów brakuje, uzupełniliśmy otrzymany zbiór i chcielibyśmy się nim podzielić. W projekcie wzięły udział osoby z Gdańska (Chór św. Mikołaja, Schola 21 – Łukasz Zdancewicz), z Warszawy z parafii św. Dominika na Służewie oraz z Poznania (Anna Grześkowiak) i z poznańskiego Studium Muzyki Liturgicznej (Magdalena Szymańska i Maria Antkowiak) – opowiada o. Wojciech Sznyk OP z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

Do tej pory na stronie liturgia.pl opublikowano 128 śpiewów (15 z Okresu Bożonarodzeniowego, 26 na Wielki Czwartek, 35 na Wielki Piątek, 24 na Wigilię Paschalną i 7 zestawów części stałych mszy świętej), czyli w sumie ponad 500 plików. Wszystkie są dostępne za darmo.

– Chcielibyśmy sukcesywnie powiększać bibliotekę głosów o kolejne utwory ze śpiewników Niepojęta Trójco. Zapraszamy do włączenia się w ten projekt i do przesyłania swoich nagrań na adres [email protected] – zachęca o. Sznyk.

Nagrania pieśni na Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wigilię Paschalną dostępne są pod tymi linkami:

Dominikański Ośrodek Liturgiczny jest organizacją pożytku publicznego, organizatorem m.in. rekolekcji Mysterium Fascinans, Warsztatów Muzyki Niezwykłej, seminariów liturgicznych i katechez. Prowadzi Szkołę Kantorów i chór. Jest autorem serwisu internetowego liturgia.pl, wydawcą publikacji na temat liturgii. Organizuje środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Propaguje i kontynuuje osiągnięcia osób zaangażowanych w celebrowanie, badanie i dbanie o piękno liturgii.

Za: www.deon.pl