Home WiadomościZ kraju Dominikański Ośrodek Liturgiczny udostępnia nagrania głosów polifonicznych pieśni na Triduum

Dominikański Ośrodek Liturgiczny udostępnia nagrania głosów polifonicznych pieśni na Triduum

Redakcja

Na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego udostępniono nagrania poszczególnych głosów do polifonicznych aranżacji pieśni na Triduum Paschalne. W czasie, gdy ze względu na pandemię koronawirusa wszelkie spotkania zostały zawieszone, śpiewacy dzięki udostępnionemu materiałowi mogą ćwiczyć sami. Nauczenie się poszczególnych głosów może być również dobrym zadaniem na czas spędzany w domu i pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu w aktualnej sytuacji.

– Podczas prób schól czy chórów bywa, że brakuje czasu na dokładne nauczenie się partii głosu, w związku z czym prowadzący przygotowują nagrania pomocnicze do samodzielnej pracy. Chcąc wyjść naprzeciw kantorom i uczestnikom ich zespołów, zwróciliśmy się z zapytaniem do muzyków związanych z duszpasterstwami przy klasztorach dominikańskich, czy zgodziliby się na udostępnienie swoich, już istniejących nagrań utworów z obu tomów śpiewnika Niepojęta Trójco. Po sprawdzeniu jakich głosów brakuje, uzupełniliśmy otrzymany zbiór i chcielibyśmy się nim podzielić. W projekcie wzięły udział osoby z Gdańska (Chór św. Mikołaja, Schola 21 – Łukasz Zdancewicz), z Warszawy z parafii św. Dominika na Służewie oraz z Poznania (Anna Grześkowiak) i z poznańskiego Studium Muzyki Liturgicznej (Magdalena Szymańska i Maria Antkowiak) – opowiada o. Wojciech Sznyk OP z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

Do tej pory na stronie liturgia.pl opublikowano 128 śpiewów (15 z Okresu Bożonarodzeniowego, 26 na Wielki Czwartek, 35 na Wielki Piątek, 24 na Wigilię Paschalną i 7 zestawów części stałych mszy świętej), czyli w sumie ponad 500 plików. Wszystkie są dostępne za darmo.

– Chcielibyśmy sukcesywnie powiększać bibliotekę głosów o kolejne utwory ze śpiewników Niepojęta Trójco. Zapraszamy do włączenia się w ten projekt i do przesyłania swoich nagrań na adres [email protected] – zachęca o. Sznyk.

Nagrania pieśni na Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wigilię Paschalną dostępne są pod tymi linkami:

Dominikański Ośrodek Liturgiczny jest organizacją pożytku publicznego, organizatorem m.in. rekolekcji Mysterium Fascinans, Warsztatów Muzyki Niezwykłej, seminariów liturgicznych i katechez. Prowadzi Szkołę Kantorów i chór. Jest autorem serwisu internetowego liturgia.pl, wydawcą publikacji na temat liturgii. Organizuje środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Propaguje i kontynuuje osiągnięcia osób zaangażowanych w celebrowanie, badanie i dbanie o piękno liturgii.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda