Home WiadomościZe Świata USA: Gubernator stanu Waszyngton wstępuje do jezuitów

USA: Gubernator stanu Waszyngton wstępuje do jezuitów

Redakcja

Gubernator stanu Waszyngton Cyrus Habib ogłosił, że nie będzie ubiegał się jesienią o reelekcję, gdyż zamierza wstąpić do zakonu jezuitów. Swój urząd sprawuje on od 2016 r. Jest pierwszym Amerykaninem pochodzenia irańskiego na tak wysokim stanowisku.

Habib jest profesorem prawa. Uważano go za wschodzącą gwiazdę Partii Demokratycznej. Trzykrotnie chorował na raka. Jest niewidomy od ósmego roku życia. W czasie studiów w Oksfordzie nawrócił się na katolicyzm.

O swym pragnieniu życia zakonnego mówił już w 2016 r. Trzy lata później jezuici zgodzili się, by wstąpił do ich zakonu po zakończeniu kadencji gubernatora.

W ogłoszonym 19 marca oświadczeniu Habib napisał, że rezygnuje z polityki, gdyż poczuł inne powołanie, choć także ono jest ukierunkowane na służbę i sprawiedliwość społeczną. – Poczułem wezwanie do poświęcenia życia, w sposób bardziej konkretny i osobisty, służbie zmarginalizowanym, słabym i bezbronnym, leczeniu tych, którzy cierpią z powodu duchowych ran i towarzyszeniu tym, którzy rozeznają swoją przyszłość – wyjaśnił gubernator stanu Waszyngton.

Za: www.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda