Dominikańskie jarmarki pomogą rodzinom

Na pomoc biednym rodzinom wielodzietnym zostanie przeznaczony dochód z dorocznego Charytatywnego Jarmarku św. Mikołaja, który 4 grudnia odbędzie się na placu przy kościele ojców dominikanów w Gdańsku.

Przedświąteczne kiermasze charytatywne odbywają się w czasie Adwentu także w innych klasztorach dominikańskich.

„W czasach kryzysu rodzinom wielodzietnym jest najtrudniej, więc tym bardziej powinniśmy je wspierać. Wcześniej zresztą kilka takich rodzin zgłosiło się do nas po pomoc i dlatego zdecydowaliśmy, że w czasie tegorocznego jarmarku będziemy o nich pamiętać” – mówi przeor gdańskich dominikanów, o. Michał Mitka.

W ramach całodniowego jarmarku – który w tym roku odbywał się będzie pod hasłem: „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” – czynny będzie m.in. punkt zbiórki używanej odzieży dziecięcej, która trafi następnie do dzieci z najuboższych rodzin.

Przez cały tydzień gdańszczanie mogli też przynosić do zakrystii kościoła dominikanów nieprzydatne im już książki. Podarowane tytuły zostaną wystawione na jarmarkowym Kiermaszu Starych Książek, a dochód ze sprzedaży przeznaczony na pomoc potrzebującym.

11 grudnia charytatywny Jarmark Dominikański już po raz 21. odbędzie się w refektarzu klasztoru dominikanów we Wrocławiu. Dochód z tegorocznej imprezy zostanie wykorzystany na remont środowiskowej świetlicy dla dzieci, którą prowadzi Fundacja Nowa Dominikańska.

„Prosimy mieszkańców, aby przynosili na klasztorną furtę zabawki, bibeloty, drobne artykuły papiernicze, używane ubrania, buty oraz książki, które będziemy sprzedawać na naszym kiermaszu” – mówi koordynatorka jarmarku, Magdalena Kamzol.

Studenci z prowadzonego przez wrocławskich dominikanów Duszpasterstwa Akademickiego „Dominik” przygotują też z produktów podarowanych im przez wrocławian świąteczne wypieki, które będą sprzedawać podczas jarmarku.

O zbiórkę darów w postaci maskotek, zabawek i słodyczy proszą też wiernych ojcowie dominikanie w Jarosławiu. Zebrane rzeczy zostaną użyte do loterii fantowej podczas kiermaszu charytatywnego, który odbędzie się 18 grudnia, a uzyskane pieniądze przekazane najuboższym rodzinom w prowadzonej przez zakonników parafii Matki Bożej Bolesnej.

W każdą niedzielę Adwentu odbywa się natomiast Kiermasz Bożonarodzeniowy przy kościele dominikanów w Ustroniu-Hermanicach. Odwiedzający kiermasz mogą kupować świąteczne ozdoby. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie świetlicy dla dzieci prowadzonej przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Rodzin „Ponad Granicami”.

sz/dominiakanie.pl

Za: www.dominikanie.pl