Doroczne Triduum Ruchu Szensztackiego

Duszpasterstwo Ruchu Szensztackiego w Polsce dzieli się radością trwania na drodze przygotowań do obchodów 100-lecia istnienia Międzynarodowego Dzieła Szensztackiego. Właściwy jubileusz przypada na 18 października 2014 i będzie miał miejsce w Schönstatt, w Niemczech, koło Kolonii, skąd wywodzi się cały ruch. Jubileusz poprzedzają trzy lata przygotowań, każdy rok pod innym hasłem przewodnim: 2011– rok Ojca, 2012 – rok sanktuarium, 2013 – rok misji.

W dniach 20-23 września br. w Krajowym Centrum Ruchu Szensztackiego w Otwocku- Świdrze odbyło się doroczne Triduum Ruchu Szensztackiego w którym wzięli udział przedstawiciele i animatorzy Ruchu z całej Polski. Głównym celem i przesłaniem było podsumowania minionego roku i wytyczenia nowych działań apostolskich. W kolejnym roku przygotowań do jubileuszu Ruchu, który został określony mottem: Posyłam was z Sanktuarium, podejmujemy drogę dawania świadectwa i misji, w głębokiej łączności ze wskazaniami Ojca Świętego, które odczytujemy w przesłaniu Porta fidei  na ROK WIARY.

Charyzmatem Ruchu Szensztackiego, założonego przez Ojca Józefa Kentenicha, jest wychowanie nowego człowieka w nowym społeczeństwie pod opieką Matki Bożej, służba Kościołowi i budowanie Kultury Przymierza.

Jak na całym świecie, tak i w Polsce uroczystości jubileuszowe rozpoczną się 18 października 2013 i będą trwały przez cały rok. Przy każdym z sześciu sanktuariów szensztackich, a także na Jasnej Górze, i w wielu innych miejscach w Polsce, przewidziano bogaty program duszpasterski dla wszystkich członków i sympatyków Ruchu Szensztackiego, oraz dla tych, którzy chcieliby zapoznać się z duchowością szensztacką.  Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.szensztat.pl. Prosimy także o modlitwę, aby przygotowania i uroczystości jubileuszowe wydały jak największe owoce dla dobra naszej Matki-Kościoła i świata.

o. Arkadiusz Sosna