Home WiadomościZ kraju Dub: Wprowadzenie relikwii franciszkańskich męczenników

Dub: Wprowadzenie relikwii franciszkańskich męczenników

Redakcja

franciszkanie.plW niedzielę Dobrego Pasterza parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w miejscowości Dub (diecezja Zamojsko-Lubaczowska) przyjęła relikwie męczenników z Peru.

Z inicjatywy i na zaproszenie ks. Witolda Mikulskiego, tamtejszego proboszcza, 17 kwietnia 2016 r. odbyła się w parafii niedziela z nowymi franciszkańskimi błogosławionymi.

Relikwie bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego zostały uroczyście wniesione i przywitane podczas porannej Mszy św. Zarówno w kościele parafialnym jak i w trzech kościołach dojazdowych wierni z wiarą i wielkim szacunkiem przyjmowali relikwie błogosławionych i oddawali im cześć.

Okolicznościowe homilie głosił o. Tadeusz Pobiedziński z Przemyśla. W kazaniach tych zapoznawał wiernych z postaciami pierwszych polskich misjonarzy męczenników i zachęcał ich do modlitwy za ich przyczyną.

Parafialna schola pod opieką księdza wikariusza Arkadiusza Jakubczyka wykonywała na każdej mszy św. hymn „Świadkowie Nadziei”, przygotowany na beatyfikację męczenników 5 grudnia 2015 r. w Pariacoto, którego refren brzmi: „Oni tutaj są”.

Po każdej mszy św. wierni mogli otrzymać relikwie błogosławionych drugiego stopnia. Przyjmowali je z wiarą i można było usłyszeć od niektórych parafian, że traktują ten dar jako wielkie wyróżnienie.

Duszpasterze parafii w Dubie wiążą duże nadzieję z tym, że wstawiennictwo błogosławionych o. Michała i o. Zbigniewa będzie pomocą w ich pracy duszpasterskiej i pomoże w rozwiązaniu niektórych problemów.

otp/red. 

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda