Home WiadomościZ kraju Duchacze: Posadowienie figury św. Józefa przy Domu Prowincjalnym w Bydgoszczy

Duchacze: Posadowienie figury św. Józefa przy Domu Prowincjalnym w Bydgoszczy

Redakcja

duchacze.plDnia 24 kwietnia 2015r. w ogrodach Domu Prowincjalnego Zgromadzenia Ducha Świętego przy al. Jana Pawła II w Bydgoszczy, miało miejsce szczególne dla nas wydarzenie. W miejscu dawnej, nieczynnej fontanny, stanęła figura św. Józefa, Opiekuna Kościoła Świętego, Patrona życia zakonnego i rodzin.

Inicjatywa jej posadowienia wypłynęła ze wspólnoty duchackiej, która w obliczu trudnych spraw zakonnych, rozpoczęła modlitewny szturm Nieba, za pośrednictwem tego wyjątkowego Świętego.

W Roku Życia Konsekrowanego w sposób szczególny zwracamy się do tego wielkiego Orędownika w żarliwej modlitwie, o potrzebne łaski dla Duchaczy w Polsce i na misjach w świecie. Niech ten, który opiekował się Jezusem na ziemi, roztacza opiekę nad naszą prowincją zakonną i nad każdym zakonnikiem ze Zgromadzenia Ducha Świętego. Święty Józefie módl się za nami !

Uroczyste poświęcenie figury św. Józefa nastąpi w niedzielę, 3 maja 2015r. po Mszy Świętej o godz. 11.00. Aktu tego dokona J.E. ks. bp prof. Stanisław Stefanek TChr. z Łomży, były wychowanek naszego Domu Zakonnego w Bydgoszczy.

Więcej (zdjęcia) na: www.duchacze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda