Home WiadomościZ kraju Duchacze: Spotkanie prowincjałów Europy

Duchacze: Spotkanie prowincjałów Europy

Redakcja

duchacze.plW Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Ducha Świętego na al. Jana Pawla II 117 w Bydgoszczy w dniach 18 – 23 stycznia 2016 r. odbyło się doroczne spotkanie przełożonych prowincjalnych prowincji europejskich.

W spotkaniu brał udział Przełożony Generalny Zgromadzenia ojciec John Fogarty CSSp.W czasie obrad jednym z głównych tematów było zaangażowanie „ duchaczy” w coraz większą liczbę uchodźców w Europie. Zauważono konieczność pomocy i otwarcia się na ich problemy.

Prowincjałowie europejscy zastanawiali się nad asymilacją coraz większej ilości przybywających z Afryki współbraci, którzy włączani są (alboː podejmują się pracy duszpasterskiej w Europie.) do pracy duszpasterskiej w Europie.

Dyskutowano także nad odpowiedzialnością każdego z „duchaczy” za nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Gospodarzem spotkania byl o. Józef Zwoliński CSSp Przełożony wyższy delegowany przez Radę generalną. O. Józef przedstawił aktualną sytuację personalną polskiej prowincji, która na tle europejskich prowincji jest pozytywna (alboː jest w dobrej kondycji): na 70 „duchaczy” pochodzących z Polski, 36 to kapłani pracujący w kraju i 16 na terenach misyjnych, 4 braci zakonnych pracuje w kraju i jeden za granicą. W formacji do życia misyjnego przygotowuje się 5 profesów i 7 postulantów.

Przełożeni europejscy liczą na dalsze zaangażowanie polskiej prowincji w misyjne dzieło Zgromadzenia.

Spotkanie zakończono Eucharystią i wspólną modlitwą o Boże błogosławieństwo na kolejny etap pracy „duchaczy” w Europie i świecie.

o. J. Zw.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda