Home WiadomościZ kraju Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wznawia normalną działalność

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wznawia normalną działalność

Redakcja

Przez ponad 2,5 miesiąca z powodu pandemii krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, które pomaga bezdomnym i ubogim, funkcjonowało w ograniczonym zakresie. Z początkiem czerwca organizacja wznawia działalność tych form pomocy, które do tej pory były wstrzymane.

– To nasza odpowiedź na obecne potrzeby osób doświadczających bezdomności korzystających ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz najnowsze regulacje wydane na czas trwającej epidemii – mówi br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor instytucji.

Na skutek zmian recepcja Centrum Pomocy przy ul. Smoleńsk 4 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, natomiast łaźnia w dni robocze z wyjątkiem czwartku w godzinach od 9:00 do 15:00. Ponadto w ramach udzielania pomocy doraźnej działać będzie pralnia i garderoba.

W przypadku żywności, kanapki, owoce i ciepłe napoje wydawane będą od poniedziałku do piątku (poza czwartkiem) od 9:00 do 12:00, a w soboty i w niedziele między 15:00 a 17:30. Raz w miesiącu będą rozdawane paczki żywnościowe.

Punkt konsultacyjny będzie działał w poniedziałki, środy i piątki od 9:00 do 15:00, a we wtorki od 10:00 do 16:00.

– W trosce o bezpieczeństwo osób korzystających z punktu do środka będą mogły wejść tylko osoby wcześniej umówione na konsultacje – podkreśla br. Marszałkowski. Również konsultacje socjalne i prawne zaczęły działać w trybie stacjonarnym. Od 5 czerwca natomiast wznowiony zostanie dyżur lekowy w Centrum przy ul. Loretańskiej 11.

Na ten moment zawieszone pozostają jeszcze grup wsparcia “Zielona Mila” i “Loretanin”, a także “Przystanek Praca”. Niemniej jednak w trybie stacjonarnym dzięki Dziełu można uzyskać już pomoc psychologiczną oraz poradę w Centrum Integracji Społecznej.

Zapewniamy, że wszystkie działania podejmowane są z troską o dobro osób znajdujących się w kryzysie bezdomności, dla których czas pandemii był bardzo wymagający i trudny. Cały czas monitorujemy sytuację w naszym kraju oraz szukamy takich rozwiązań, które pozwolą nam być z osobami bezdomnymi i wykluczonymi oraz nieść im najpotrzebniejsze wsparcie – podsumowuje br. Marszałkowski.

Szczegółowe informacje o aktualnej formie działalności organizacji oraz o możliwości jej wsparcia dostępne są na stronie www.dzielopomocy.pl. Jedną z form jest przekazanie darowizny na konto organizacji: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 lub dla darczyńców z zagranicy PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 r. Wspiera ono osoby potrzebujące poprzez prowadzenie łaźni, pralni i garderoby, a także jadłodajni i ambulatorium, organizowanie konsultacji socjalnych i zawodowych, prowadzenie poradni psychiatryczno-psychologicznej oraz tzw. mieszkań wspieranych, w których ludzie bez domu uczą się samodzielności.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda