Home WiadomościZ kraju Dzień Chorego w Bytomiu

Dzień Chorego w Bytomiu

Redakcja

Zrzut ekranu 2015-02-26 o 23.56.0511 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, w Kościele katolickim obchodzony był XXIII Światowy Dzień Chorego. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów było: „Niewidomemu byłem oczami, choremu służyłem za nogi…” (Hi 29,15).

Z tej okazji, w bytomskiej parafii Braci Mniejszych Kapucynów, pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, chorzy spotkali się na Eucharystii sprawowanej przez br. Mirosława Dudzisa OFMCap w intencji wszystkich chorych, cierpiących oraz ich opiekunów. Podczas Liturgii udzielono sakramentu namaszczenia chorych, do którego przystąpiło ok. 150 osób, a na koniec Mszy Świętej wierni zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem. Po Eucharystii chorzy spotkali się w kawiarence parafialnej na agapie przygotowanej przez Caritas, Franciszkański Zakon Świeckich oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Uroczysty posiłek uświetnił występ dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 5, które przygotowały krótki program artystyczny dla obecnych i obdarowały gości upominkami.

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda