Dzień Życia Konsekrowanego w Diecezji Gliwickiej

ZZ2 lutego 2015 roku, w Dzień Życia Konsekrowanego, w trzech miastach naszej Diecezji odbyły się spotkania osób konsekrowanych.

Msze św. były celebrowane w Bytomiu, Gliwicach, i Zabrzu. W Bytomiu osoby konsekrowane spotkały się w kościele księży Zmartwychwstańców. Spotkanie w Gliwicach i Zabrzu odbyło się w kościołach prowadzonych przez Ojców Franciszkanów.

W czasie Mszy św. dziękowano za dar powołania oraz zanoszone były prośby o wytrwałość, wierność powołaniu oraz o nowe powołania do Życia Konsekrowanego. Gospodarze spotkań po Eucharystii zaprosili uczestników do klasztoru na dalsze świętowanie.

Ten sposób świętowania Dnia Życia Konsekrowanego odbył się po raz pierwszy. Inspiracją był przeżywany Rok Życia Konsekrowanego. Modlitwa osób konsekrowanych wraz z daną wspólnotą parafialną była dobrą okazją do pokazania jakie wspólnoty posługują w danym mieście. W ciągu roku będzie jeszcze okazja do wspólnego spotkania w innych parafiach gdzie posługują zakonnicy.

Wszystkie osoby konsekrowane Diecezji Gliwickiej spotkały się 31 stycznia w Opolu. Gdzie w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym świętowaliśmy wspólnie z osobami konsekrowanymi Diecezji Opolskiej. Mszy św. przewodniczył ks. Biskup Rudolf Pierskała. Kazanie wygłosił ks. Bp Ordynariusz Andrzej Czaja. Obecni byli również bp Jan Bagiński oraz bp Paweł Stobrawa. /relacja na stronie WMSD w Opolu/

Piotr Świerczok CSsR