Europejskie Spotkanie Młodych i Międzynarodowe Spotkanie Terezjańskie

Zrzut ekranu 2015-03-04 o 00.18.42Od 5 do 9 sierpnia w Ávila w Hiszpanii, w ramach obchodów Jubileuszu 500-lecia Narodzin św. Teresy od Jezusa, odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych (od 14 do 35 lat).

Hasło przewodnie tego spotkania brzmi: „W twardych czasach, mężni przyjaciele Boga”.

Europejskie Spotkanie Młodych ma być miejscem wyrazu wiary w Jezusa Chrystusa i dynamiki Kościoła, świadectwem aktualności przesłania chrześcijańskiego i nade wszystko znakiem komunii. Więcej informacji na jego temat można uzyskać na stronie internetowej www.eej2015.com. Możemy tam zapoznać się z tematyką spotkania, programem, sposobem dokonania zapisów itd. Na stronie umieszczono także bogaty materiał formacyjny, aby wszyscy chętni mogli dowiedzieć się czegoś nowego i lepiej przygotować na to wydarzenie.

Po zakończeniu Europejskiego Spotkania Młodych rozpocznie się Międzynarodowe Spotkanie Terezjańskie. Będzie ono trwało od 10 o 14 sierpnia i będzie miało charakter powszechny. To spotkanie również posiada własną stronę www.avila2015.com, na której można dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Za: www.karmel.pl.