Kraków: nowenna przed beatyfikacją męczennników

Zrzut ekranu 2015-03-04 o 00.23.36W czwartek 5 marca o g. 16.30 w Bazylice Franciszkanów w Krakowie rozpocznie się nowenna dziewięciu miesięcy przed beatyfikacją polskich męczenników z Peru.

Zainaugurowana zostanie również strona internetowa poświęcona przyszłym błogosławionym – o. Zbigniewowi Strzałkowskiemu i o. Michałowi Tomaszkowi.

Mszy przewodniczyć będzie przełożony krakowskiej prowincji, do której należeli męczennicy. We mszy wezmą udział m.in. przełożeni franciszkańskich klasztorów, którzy specjalnie przyjadą na ten dzień z całej południowej Polski.

Od 5 marca do 5 grudnia (dnia beatyfikacji) we wszystkich klasztorach krakowskiej prowincji franciszkanów (24 w Polsce i 36 za granicą) codziennie podczas wspólnych modlitw z wiernymi bracia będą dziękować za dar życia i męczeństwa swoich współbraci oraz prosić o dobre przygotowanie do beatyfikacji i obfite jej owoce.

O. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek ponieśli śmierć męczeńską z rąk terrorystów ze Świetlistego Szlaku w Pariacoto w Peru 9 sierpnia 1991 r. Proces beatyfikacyjny polskich franciszkanów rozpoczął się 1996 roku. 3 lutego 2015 r. Ojciec Święty Franciszek wyraził zgodę na ich beatyfikację, która odbędzie się 5 grudnia 2015 r. w Chimbote w Peru.

O. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek będą pierwszymi polskimi misjonarzami – męczennikami wyniesionymi na ołtarze.

jms

Za: www.franciszkanie.pl.