Portoryko: rekolekcje redemptorystów polskich pracujących w Ameryce Płn. i na Karaibach

Zrzut ekranu 2015-03-04 o 00.27.06W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu (23 – 27 lutego 2015 r.) polscy redemptorysci posługujący w USA, Kanadzie i na Karaibach, odbywali doroczne rekolekcje.

W domu rekolekcyjnym Casa Christo Redentor, jaki prowadzą współbracia regionu Karaibów na wyspie Portoryko, pięciodniowym ćwiczeniom odnowy przewodniczył O. Ryszard Bożek CSsR, przełożony wspólnoty w Tuchowie.

O. Ryszard zaproponował odnowienie życia apostolskiego w oparciu o refleksje papieża Franciszka. Głęboko zapadło nam w serca zaprezentowane świadectwo ks. abpa Konrada Krajewskego o świętości Jana Pawła II. Czas odnowy traktowaliśmy także jako możliwość wspólnej modlitwy a także braterskiego spotkania. Nie zabrakło zatem typowo redemptorystowskich momentów jak wspólny rózaniec, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy czy Droga Krzyżowa, odprawiona w kościele Redemptorystów w San Juan. We wspólnych rozmowach pojawiał się temat perspektywy nowej placówki na terenie USA. Korzystając z obecności byłego prowincjała, wiele pytań dotyczyło także życia redemptorystów w Polsce. Ustalono, iż od czerwca obowiązek i przywilej koordynacji naszej grupy przypadnie przełożonemu w Perth Amboy.
 
o. Jacek Cydzik CSsR, Toronto, Kanada

Za: www.redemptor.pl.