Home Wiadomości Europejskie spotkanie pallotyńskich alumnów

Europejskie spotkanie pallotyńskich alumnów

Redakcja

Wyższe Seminarium Duchowne Księży Pallotynów obchodzi w tym roku jubileusz stulecia działalności. Z tej okazji w dniach 6-10 kwietnia 2018 r. odbyło się w Ołtarzewie I Europejskie Spotkanie Pallotyńskich Alumnów.

Wzięło w nim udział 25 z 32 pallotyńskich alumnów z 5 krajów Europy: Białorusi, Irlandii, Polski, Ukrainy i Włoch. Jest to dla nich czas wspólnej modlitwy i refleksji nad pallotyńskim „teraz” i „jutro” na kontynencie europejskim. W pierwszym dniu alumni zaprezentowali pallotyńską rzeczywistość w swoich krajach oraz specyfikę edukacji i formacji. W drugim dniu podejęli refleksję na temat przygotowań do posługi księdza i pallotyna w XXI wieku.

Ponadto w programie Spotkania było uczestnictwo w: sympozjum „Pallotti – Kapłan” w Konstancinie- Jeziornie z udziałem ks. generała Jakuba Nampudakama, uroczystościach odpustowych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, Jubileuszu 25-lecia Prowincji Zwiastowania Pańskiego w Częstochowie oraz zwiedzanie Warszawy. I Europejskie Spotkanie Pallotyńskich Alumnów w Ołtarzewie to realizacja zaleceń XXI Zebrania Generalnego SAC o międzynarodowej współpracy, a jednocześnie zasiew ewangelizacji Europy w duchu św. Wincentego Pallottiego.

Za: pallotyni.ecms.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda