Festyn franciszkański w Miłakowie

W niedzielę 9 lipca 2017 r. w ogrodach klasztornych franciszkanów w Miłakowie odbył się II Franciszkański Charytatywny Festyn Rodzinny.

Wspólne świętowanie dnia Pańskiego rozpoczęło się uroczystą Mszą św. o godz. 11:00, której przewodniczył i homilię wygłosił o. dr Grzegorz Kordek OFM Conv. – Sekretarz Prowincji Franciszkańskiej z Gdańska. Festyn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Miłakowa i okolic, ale także wielu gości z różnych stron Polski (w festynie uczestniczyło ok. 1000 osób). W tym roku było ponad 30 stoisk, jeszcze raz tyle, co w czasie poprzedniego festynu. Na festynie czekało wiele atrakcji: stoiska kulinarne przygotowane przez wspólnoty parafialne, mieszkańców naszego miasta i naszych wiosek oraz różnych stowarzyszeń i instytucji, które chętnie zaangażowały się w szczytny cel. Głównym celem festynu było zgromadzenie środków na rzecz wsparcia leczenia dzieci oraz osób starszych z naszej z Parafii. Łącznie z dobrowolnych ofiar zebrano 7.693,18 zł. Nie mniej najcenniejszym darem jest wspólne przebywanie i troska o innego człowieka, który potrzebuje naszej pomocy, aby poprzez dzielenie, ubogacać się wzajemnie. Atrakcją festynu był spektakularny pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP z Miłakowa.
Spotkanie umilało osiemnastu artystów – nasi przyjaciele z Trójmiasta: artyści iluzji i sztuki cyrkowej Duo Paulo oraz Oriano, a także artyści cyrkowi na szczudłach, zespół ludowy z Miłakowa „Warmianki”, natomiast gwiazdą festynu był zespół Gang Marcela, który dał piękny koncert muzyki country. A wiemy skąd inąd, że to koledzy o. Arkadiusza z estrady oraz, że bardzo się im spodobało Miłakowo i zaproponowali, że chętnie jeszcze kiedyś tu wystąpią – o. Arkadiusz rozważa zaproszenie ich na kolejny występ u nas.                                

Już teraz zapraszamy na kolejny festyn o charakterze sportowym – Mecz piłki nożnej, który odbędzie się 17 września na miłakowskim stadionie . 

Redakcja biuletynu

Za: www.franciszkanie.net