Home WiadomościZ kraju Figura św. Michała Archanioła w mariańskiej parafii na Stegnach

Figura św. Michała Archanioła w mariańskiej parafii na Stegnach

Redakcja

FOT. Anna DziemskaŚw. Michał Archanioł w znaku figury z groty objawień Gargano znowu nawiedził Warszawę.

Od piątku do niedzieli, w dniach 9 – 11 października anielski książę gościł w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, u księży Marianów na Stegnach.

W piątek o godz. 17.30 podjechał samochód – kaplica z napisem „ Czas mocy i łaski”. Figurę św. Michała Archanioła uroczyście z radością i wzruszeniem powitali  proboszcz parafii, ks. Bogusław Binda MIC, rodziny, dzieci i młodzież.

Kazania głoszone na nabożeństwach przez ojców michaelitów  w czasie nawiedzenia figury św. Michała Archanioła przez ojców michaelitów   to prawdziwe rekolekcje wiary.

Ks. Rafał Szwajca CSMA, prowadzący anielskie rekolekcje na Stegnach wielokrotnie przypominał w homiliach zawołanie anielskie „Któż jak Bóg” . Kaznodzieja mówił , że chociaż Polska boryka się dzisiaj z nawałą propozycji i ustaw przeciwnych Bogu , z naszych domów zniknęły znaki wiary, a wielu ludziom   trudno stanąć po stronie Boga to jednak Bóg jest ponad wszystkim. O tym nam przypomina właśnie św. Michał Archanioł, który był obecny też w życiu wielu świętych , m.in. św. Franciszka z Asyżu , św. o. Pio i św. Faustyny Kowalskiej, mówił ks. Szwajca.

Program uroczystości obejmował nabożeństwa dla dzieci, osób starszych, chorych, samotnych, mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, możliwość przyjęcia szkaplerza Św. Michała Archanioła.

Sobotnia wieczorna msza św. z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła zapełniła kościół wiernymi z Warszawy i okolic. Piękną oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnili anielscy rycerze św. Michała Archanioła z Wołomina.

Św. Michał Archanioł w znaku figury z groty Gargano peregrynuje w Polsce od 2013 roku. Nawiedził już wiele parafii , szkół , zgromadzeń zakonnych i placówek opiekuńczych w stolicy i w Polsce. Był obecny na rekolekcjach na Stadionie Narodowym w Warszawie i w Częstochowie na Jasnej Górze . Peregrynował też za granicę.

W Warszawie figura św. Michała Archanioła pozostanie jeszcze przez kilka dni, po czym powróci jeszcze w listopadzie, a następnie w 2016 r.

W dniach 11 -13 X figura św. Michała Archanioła nawiedzi parafie św. Stefana na ul. Czerniakowskiej , a w dniach 13 – 14 X w Warszawie – Wesołej parafię Opatrzności Bożej.

Plan peregrynacji znajduje się na stronie: www.michalici.pl

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda