Home WiadomościZ kraju Rozpoczęło się 15. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Rozpoczęło się 15. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Redakcja

9 października rozpoczęło się 15. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej. Tym razem odbyło się ono pod hasłem „Czysty – Przeźroczysty”. Przyjechało około 640 osób z pijarskich duszpasterstw z Polski oraz z Czech, Austrii i Węgier.

O 20.00 oficjalne rozpoczęcie ogłosił o. Tomasz Abramowicz, po czym w programie przygotowanym przez kleryków pijarskiego seminarium uczestnicy przenieśli się w przyszłość na salę operacyjną i zmagali się z epidemią śmiechu. Po skończonej „operacji” nadszedł czas na prezentację grup, które przyjechały do Krakowa z przygotowaną piosenką lub pantomimą w tematyce tegorocznego hasła.

Ostatnim punktem programu była konferencja o. Jacka Wolana o spowiedzi, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i „pijarskie konfesjonały” – szczególna okazja dla młodzieży do skorzystania z sakramentu pokuty.
Nowością tegorocznego SMP jest strefa seniora, czyli specjalny program przygotowany z myślą o absolwentach naszych szkół i studentach.

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda