Home WiadomościZ kraju Finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Redakcja

W Niepokalanowie zakończył się dwudniowy finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tegoroczna edycja Konkursu, przebiegała pod hasłem „Od wiary Abrahama do wiary Kościoła i nawiązywała do przeżywanego w Kościele, Roku Wiary. Zakresem tematycznym biblijnych zmagań była Księga Rodzaju (rozdz. 12 – 50) oraz List Świętego Pawła do Rzymian wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem. Tekstem źródłowym był najnowszy przekład Pisma Świętego Towarzystwa Świętego Pawła (tzw. Biblia Paulistów).

W ostatecznych eliminacjach, które co roku odbywają się w Niepokalanowie, wzięło udział 125 uczestników, wyłonionych spośród 30 tys. wszystkich biorących udział w Konkursie.

Zwyciężył Tomasz Janiak z II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku.

SŁUCHAJ

Jak podkreślają uczestnicy, atmosfera Konkursu jest bardzo przyjazna. Przede wszystkim liczy się obcowanie z Bożym Słowem, a nie końcowy efekt rywalizacji. Mówi Aleksandra Kozerska z diecezji radomskiej, która w tegorocznych zmaganiach stanęła na drugim stopniu podium.

SŁUCHAJ

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jak podkreśla jego przedstawiciel – Marcin Kluczyński – tegoroczni finaliści reprezentowali nie tylko wysoki, ale także wyrównany poziom wiedzy, wymaganej w tegorocznej edycji Konkursu.

SŁUCHAJ

A wśród nagród znalazły się indeksy na uczelnie wyższe, pielgrzymki zagraniczne, tablety oraz upominki książkowe.

Dwudniowy pobyt uczestników wraz z opiekunami w Niepokalanowie był w całości finansowany przez organizatora.

Dla młodych i ich opiekunów, przygotowano m.in. nabożeństwo Bożego Słowa, zwiedzanie Niepokalanowa z przewodnikiem oraz koncert katolickiego zespołu ewangelizacyjnego Testimonium. W drugim dniu finału, tuż przed decydującą rozgrywką o czołowe miejsca w Konkursie, jego uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy świętej, sprawowanej przez kapłanów związanych z Konkursem, pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka z diecezji warszawsko-praskiej.

Malwina Szymańska/Radio Niepokalanów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda