Home WiadomościZ kraju Zasnął w Panu śp. o. Zygmunt Okliński OSPPE

Zasnął w Panu śp. o. Zygmunt Okliński OSPPE

Redakcja

Z żalem zawiadamiamy, że w poniedziałek, 3 czerwca br. zmarł o. Zygmunt Okliński, były podprzeor Jasnej Góry. Pełnił również przez wiele lat posługę diecezjalnego egzorcysty na Jasnej Górze. 

Zygmunt Okliński był synem Jozafata i Kazimiery z domu Wierzyskiej. Urodził się 5 października 1938 roku w Wierzejkach – parafia Trzebieszów, diec. siedlecka.

Święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 1962 roku z rąk biskupa Stefana Bareły. Jako ksiądz diecezjalny wstąpił do Zakonu Paulinów, składając profesję zakonną 25 sierpnia 1981 roku. Pracował w klasztorach paulińskich w Niemczech i w Polsce.

Na Jasnej Górze 29 czerwca 2007 o. Okliński świętował jubileusz 45-lecia kapłaństwa.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek, 6 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej w Leśniowie k. Żarek (arch. częstochowska), gdzie zakończył życie śp. o. Zygmunt Okliński. Eucharystii przewodniczył będzie abp senior Stanisław Nowak z Częstochowy. Po Mszy św. ciało śp. o. Zygmunta spocznie w grobowcu paulińskim na cmentarzu w Żarkach.

BPJG / es 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda