Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Gdynia: Odpust św. Antoniego

Franciszkanie – Gdynia: Odpust św. Antoniego

Redakcja

13 czerwca uroczystościom odpustowym w parafii św. Antoniego w Gdyni przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski, który kiedyś przez 8 lat kierował tą wspólnotą klasztorną i parafialną.

Odpust w parafii św. Antoniego w Gdyni gromadzi zawsze wielu wiernych. I nic w tym dziwnego – przecież patron parafii to najpopularniejszy święty, która za swego życia, a szczególnie po jego zakończeniu chętnie pomaga w trudnych sprawach. Zatem także i w tym roku franciszkański kościół na Wzgórzu św. Maksymiliana w Gdyni wypełnił się wiernymi.

Zebranych przywitał proboszcz o. Stanisław – poza o. Prowincjałem na odpust przybyli księża z dekanatu, a także o. Ryszard z Prowincji Krakowskiej.

Homilię wygłosił o. Prowincjał. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem dookoła kościoła, a po błogosławieństwie wszyscy zebrali się przed obrazem Matki Bożej.

Tradycją już jest, że po liturgii wierni zabierają ze sobą chlebki, wcześniej poświęcone. Jak co roku ofiarował je pan Gotowała. O. Stanisław podziękował mu za to zaangażowanie.

Swoją wdzięczność wyraził także pani Małgorzacie, która zajęła się odnowieniem obrazu św. Antoniego, który pojawił się w kościele (po zakończeniu remontu kaplicy św. Antoniego obraz powróci na swe dawne miejsce).

13 czerwca swe urodziny obchodzi także pan Krzysztof, wieloletni organista w naszej parafii. O. Stanisław złożył mu życzenia i podziękowania, zaś wierni wyrazili swą wdzięczność za posługę pana Krzysztofa oklaskami.

O. Jan przypomniał, że mimo iż kościół został pięknie przystrojony, obraz odnowiony, kaplica remontowana, to prawdziwym skarbem parafii są wierni.

fr. Mateusz Stachowski OFM Conv
Rzecznik Prowincji św. Maksymiliana

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda