Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Ojciec Józef Bakalarz nie żyje

Dominikanie: Ojciec Józef Bakalarz nie żyje

Redakcja

Ceniony duszpasterz i rekolekcjonista zmarł nagle 17 czerwca w klasztorze dominikanów w Borku Starym. Miał 63 lata.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 20 czerwca w kościele dominikanów w Borku Starym. O godzinie 14 trumna z ciałem Zmarłego zostanie wystawiona w świątyni i odmówiony zostanie przy niej różaniec. O godzinie 15 rozpocznie się koncelebrowana msza święta, po której nastąpi odprowadzenie na miejscowy cmentarz zakonny.

Ojcowie dominikanie z Borku Starego proszą o modlitwę w intencji swojego Zmarłego Współbrata i zapraszają do uczestnictwa w uroczystościach żałobnych.

Ojciec Józef Bakalarz urodził się 10 marca 1950 roku. W młodości wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego i 17 sierpnia 1969 roku złożył pierwsze śluby zakonne. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 czerwca 1975 roku.

Był przeorem i proboszczem w Warszawie, Tarnobrzegu, Gdańsku, Hermanicach i Rzeszowie, a ostatnio subprzeorem w klasztorze w Borku Starym, gdzie pracował od 2007 roku. Był cenionym duszpasterzem i rekolekcjonistą.

Do Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego należy także dwóch rodzonych braci ojca Józefa Bakalarza: o. Roman Bakalarz, dotychczasowy przeor klasztoru w Borku Starym oraz o. Jerzy Bakalarz, który pracuje w sanktuarium w Gidlach. Przed trzema laty zmarła ich rodzona siostra Julia Bakalarz, która należała do zgromadzenia Sióstr Dominikanek.

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda