Home WiadomościZe Świata Salezjanin mianowany wikariuszem apostolskim Chaco Paraguayo

Salezjanin mianowany wikariuszem apostolskim Chaco Paraguayo

Redakcja

W dniu dzisiejszym, 18 czerwca 2013 roku, Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że papież Franciszek mianował salezjanina, ks. Gabriela Narciso Escobara Ayala, wikariuszem apostolskim Chaco Paraguayo. Została mu przedzielona jako siedziba tytularna Media. Wikariat apostolski Chaco Paraguayo, wakujący przez dwa ostatnie lata, pozostawał od początku (1948) pod zarządami salezjanina.

Ks. Escobar Ayala, urodzony 18 czerwca 1971 r. w Asunción, zdobył wykształcenie średnie w College’u Sagrado Corazón de Jesús-“Salesianito” w Asunción, po czym wstąpił do prenowicjatu w Lambaré (Asunción), a następnie do nowicjatu w Ramos Mejia, w Buenos Aires (Argentyna).

Złożył pierwsze śluby w dniu 31 stycznia 1993 r., a wieczyste – 31 stycznia 1999 r. Studia filozoficzne i teologiczne odbył na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w Santiago de Chile, kończąc je licencjatem z nauk religijnych i licencjatem z nauk o wychowaniu.

Święcenia kapłańskie otrzymał 10 lutego 2001 r. w Asunción.

Po święceniach kapłańskich pełnił następujące funkcje: w latach 2001-2004 był ekonomem salezjańskiego domu w Concepción, wikariuszem parafii “Maria Auxiliadora” w Concepción, jak również kapelanem wojskowym w Concepción; w latach 2004-2008 był ekonomem “Salesianito” w Asunción, wikariuszem pomocniczym parafii-sanktuarium „Sagrado Corazón de Jesús-Salesianito w Asunción, a także delegatem inspektorialnym ds. katechizacji, religijnego nauczania w szkole, duszpasterstwa młodzieży i komunikacji społecznej; zaś w latach 2008-2012: dyrektorem instytutu “Salesianito” w Asunción; obecnie pełnił funkcję dyrektora salezjańskiego Instytutu „San José” w Concepción.

ANS – Watykan

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda