Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Krosno: o. Tadeusz zasłużony dla miasta

Franciszkanie – Krosno: o. Tadeusz zasłużony dla miasta

Redakcja

O. Tadeusz Pobiedziński OFMConv został laureatem zaszczytnej Nagrody Prezydenta Miasta Krosna „Za zasługi dla Krosna”.

Jest to najważniejsza nagroda miejska, przyznawana tym, którzy przyczynili się dla promocji miasta Krosna w kraju i za granicą, lub w szczególny sposób zasłużyli się miastu.

Została ona nadana wikariuszowi franciszkańskiej parafii w Krośnie za zaangażowanie i wysiłek podjęty na rzecz umacniania kultu Matki Bożej Murkowej. Wysiłki o. Tadeusza Pobiedzińskiego zostały uwieńczone koronacją Obrazu Matki Bożej Murkowej oraz ogłoszeniem jej w 2010 r. Patronką Miasta Krosna.

O. Tadeusz Pobiedziński przebywający w Krośnie od 2001 r. dał się poznać nie tylko jako duszpasterz akademicki, ale także organizator wielu przedsięwzięć na terenie miasta, m. in. konferencji „Siedem wieków obecności Franciszkanów w Krośnie oraz sympozjum „Matka Boża Murkowa – Obrończyni Wiary”. Począwszy od 2007 roku zainicjował on także Jarmark Franciszkański, który stał się stałym punktem miejskiego kalendarza wydarzeń kulturalnych i religijnych.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda