Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Munyonyo: Rosnące sanktuarium

Franciszkanie – Munyonyo: Rosnące sanktuarium

Redakcja

Na początku maja w Munyonyo miało miejsce wbicie pierwszej łopaty, symbolizujące początek prac budowlanych przy drugim w kraju Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich. Od tego momentu to wielkie przedsięwzięcie powstaje na naszych oczach.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z trwającej na terenie przyszłego sanktuarium budowy.

Na początku września Arcybiskup Kampali Cyprian Kizito Lwanga oraz Nuncjusz Apostolski abp Michael Blume przyjęli w Munyonyo premiera Ugandy – Ruhakana Rugunda oraz ministrów zaangażowanych w przygotowania do wizyty Papieża Franciszka, planowanej na listopad tego roku. Ojciec Święty odbędzie wtedy apostolską podróż do Ugandy i Centralnej Republiki Afryki.

Franciszkanie pracujący w Munyonyo mają nadzieję, że Papież odwiedzi także powstające sanktuarium i poświęci kamień węgielny pod jego budowę. Na razie nie ma oficjalnych informacji na temat programu pielgrzymki, ale bracia z Munyonyo ufają, że Ojciec Święty zawita także do nich.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda