Home WiadomościZ kraju Franciszkanie: Muzyką i Słowem

Franciszkanie: Muzyką i Słowem

Redakcja

We wnętrzach najstarszego klasztoru franciszkanów w Polsce – w Krakowie – raz w miesiącu będą koncertować wykładowcy i studenci Krakowskiej Akademii Muzycznej. Pierwszy raz w najbliższy poniedziałek, 25 lutego 2013 o godz. 20.00 w Kaplicy Męki Pańskiej przy Franciszkańskiej wystąpią absolwenci wydziału Jazzu i wykonają „Lament nad Drogą Krzyża Naszego Pana”.

Formacja „Marcin Banaszek Trio” (Marcin Banaszek – fortepian, Wojtek Szwugier – kontrabas, Dominik Stankiewicz – perkusja) przedstawi 16 utworów, przeplatanych słowem rozważań na temat Męki Chrystusa, napisanych przez franciszkanina o. Jacka Wojtowicza.

Projekt zatytułowany „W Roku Wiary Muzyką i Słowem” to impreza cykliczna. Koncerty odbywać się będą co miesiąc, oprócz lipca, sierpnia i września.

„Prezentacje dzieł muzycznych o charakterze koncertowym w wykonaniu pedagogów i studentów Akademii nawiązywać będą w swej istocie brzmieniowej i programowej do pierwiastków sakralnych. Związane będą z tradycją chrześcijańską, okresem roku liturgicznego lub z elementami Liturgii Kościoła Katolickiego” – mówi pomysłodawca projektu o. Jacek Wojtowicz.

„Wspólny projekt franciszkanów i Krakowskiej Akademii Muzycznej ma wzbogacić otaczająca nas przestrzeń o elementy muzyki jako środka przekazywania bogatych treści ewangelicznych, sakralnych, jak i szeroko pojętych wartości etycznych, społecznych i kulturowych”- dodaje zakonnik.

O. Jacek Wojtowicz wcześniej organizował w Sanoku Festiwal „Muzyka Młodych u Franciszkanów” oraz Ekumeniczny i Międzyreligijny Festiwal „Jeden Bóg wiele kultur”.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda