Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Inspektoria wrocławska rozpoczęła kapitułę

Salezjanie: Inspektoria wrocławska rozpoczęła kapitułę

Redakcja

18 lutego w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach rozpoczęła się Kapituła Inspektorialna Inspektorii pw. św. Jana Bosko. Przewodniczy jej ks. inspektor Alfred Leja, zaś głównym moderatorem jest ks. Stanisław Gorczakowski.

Temat przewodni kapituły brzmi: “Świadkowie Ewangelicznego Radykalizmu”. Jest to temat zaproponowany przez Przełożonego Generalnego na 27. Kapitułę Generalną, która odbędzie się w Rzymie w 2014 r. Jednym z głównych zadań kapituły inspektorialnej jest przygotowanie się do przyszłorocznej Kapituły Generalnej.

W jej trakcie zostanie przeprowadzona refleksja nad urzeczywistnianiem przez inspektorię wrocławską charyzmatu św. Jana Bosko w obecnej sytuacji duszpasterskiej i kulturowo-społecznej Kościoła. Kapituła ta ma pomóc Zgromadzeniu Salezjańskiemu postępować drogami, jakie Duch Święty wskazuje w aktualnym kontekście historycznym. W perspektywie dwusetnej rocznicy urodzin Księdza Bosko ma również pomóc odzyskać radość, entuzjazm oraz dumę z bycia salezjanami, aby ukazać dzisiejszej młodzieży piękno powołania salezjańskiego.

Obrady Kapituły potrwają do 23 lutego br.

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda