Home WiadomościZ kraju Franciszkanie na Jasnej Górze

Franciszkanie na Jasnej Górze

Redakcja

I stało się! Od 1 października dzięki Radiu Jasna Góra codziennie będziemy się łączyć z duchową stolicą Polski, by o 21.00 transmitować Apel Jasnogórski. Spełniły się w ten sposób marzenia dyrekcji, pracowników i słuchaczy Radia Niepokalanów, którzy wielokrotnie wyrażali życzenie duchowej łączności z Jasną Górą.

Dzięki uprzejmości oo. paulinów, pierwszy Apel, transmitowany przez Radio Niepokalanów poprowadził franciszkanin – o. Wiesław Pyzio – prowincjał Warszawskiej Prowincji Franciszkanów.

Na Jasną Górę dojechali także wikariusz Prowncji – O. Piotr Szczepański oraz gwardian Niepokalanowa – O. Mirosław Bartos, któremu towarzyszyli bracia i ojcowie z Niepokalanowa.

Radio Niepokalanów reprezentowali dyrektor rozgłośni i inicjator uroczystości – O. Damian Karczmar oraz liczne grono pracowników, wśród nich Agnieszka Goleniak – dyr programowa RN.

Władze Prowincji, przedstawiciele Niepokalanowa i Radia Niepokalanów, zgromadzili się przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej już o godz. 20.00, by uczestniczyć we Mszy św., której przewodniczył prowincjał O. Wiesław Pyzio. Homilię wygłosił O. Piotr Szczepański, a dyrektor Radia Niepokalanów – O. Damian Karczmar, sprawował ją w intencji wszystkich Słuchaczy naszej rozgłośni. Zarówno On, jak i Prowincjał, nie ukrywali wielkiej radości z faktu obecności Apelu Jasnogórskiego na falach Radia Niepokalanów.

Radio Niepokalanów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda