Home WiadomościZ kraju Rusza 10. edycja Dominikańskiej Szkoły Wiary

Rusza 10. edycja Dominikańskiej Szkoły Wiary

Redakcja

Już 6 października o godzinie 17.00 w kościele św. Jacka przy klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Freta 10 rozpocznie się kolejna edycja warszawskiej Dominikańskiej Szkoły Wiary. Spotkanie z o. Stachem Nowakiem OP, pt. “Odór świętości” poprowadzi Anna Sosnowska – dziennikarka TV Religia.

Z początkiem nowego roku akademickiego nie tylko studenci mają szansę pomyśleć nie tylko o rozwoju intelektu, ale i ducha. Ojcowie Dominikanie zapraszają po raz kolejny wszystkich zainteresowanych na comiesięczne, otwarte spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie świętość i święci.

Porozmawiajmy o świętych i świętości

Gościem inauguracyjnego spotkania będzie o. Stach Nowak – duszpasterz pracujący aktualnie w lubelskim klasztorze ojców Dominikanów. W rozmowie z redaktor Anną Sosnowską opowie między innymi o tym, jak postrzegamy i wraz z upływem czasu idealizujemy postaci świętych. Podczas spotkania będzie można będzie dowiedzieć się między innymi, co to znaczy, że ktoś jest świętym i dlaczego jedni są wynoszeni na ołtarze, a inni nie.

Nowości w tegorocznej edycji DSW

Na pytania co to jest świętość i kim są święci będą w tym roku odpowiadać nie tylko zakonnicy. Wiedzą i refleksjami na temat postaci świętych podzielą się ze słuchaczami także osoby świeckie. O swoich inspiracjach sylwetkami poszczególnych świętych opowiedzą między innymi dziennikarze (Przemysław Babiarz, Szymon Hołownia) czy artyści (saksofonista Piotr Baron). Każde spotkanie będzie miało innego “bohatera”.

Modyfikacji uległa również dotychczasowa formuła spotkań. Tradycyjne wykłady zostają zastąpione rozmowami z zaproszonymi gośćmi, prowadzonymi przez dziennikarzy: Annę Sosnowską i Mikołaja Foksa. Wszystkie rozmowy przeprowadzone podczas tegorocznej edycji Dominikańskiej Szkoły Wiary na Freta zostaną wydane w formie książki.

Zainteresowanych rozszerzeniem swojej wiedzy religijnej i lepszym poznaniem Boga już dziś ojcowie Dominikanie zapraszają do Sali Prowincjalskiej klasztoru przy ulicy Freta w Warszawie w soboty:

• 17 listopada 2012
• 15 grudnia 2012
• 12 stycznia 2013
• 16 lutego 2013
• 16 marca 2013
• 13 kwietnia 2013
• 11 maja 2013

Patronem Medialnym tegorocznej edycji jest miesięcznik “W drodze”.

Więcej informacji już wkrótce na www.freta.szkolawiary.dominikanie.pl  

Kontakt dla mediów:
Anna Kołodziejczyk
511 970 667
[email protected]

o. Stach Nowak OP – dominikanin, duszpasterz akademicki, od niedawna kieruje zespołem serwisu Dominikanie.pl, mieszka w Lublinie.

O Dominikańskiej Szkole Wiary 
Dominikańska Szkoła Wiary w Warszawie jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań, prowadzonych przy klasztorach oo. Dominikanów. W ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się cykliczne spotkania adresowane do wszystkich, którzy chcą poznawać Boga.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda