Home WiadomościZ kraju Franciszkanie: o. Radosław Kramarski w Złotej Księdze Miasta

Franciszkanie: o. Radosław Kramarski w Złotej Księdze Miasta

Redakcja

Dotychczasowy kustosz Sanktuarium Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie o. Radosław Kramarski został wpisany przez radnych Żywca do Złotej Księgi Miasta. „Za szczególną działalność na rzecz rozwoju i promocji Miasta Żywca” – czytamy w uzasadnieniu.

Wręczenia pamiątkowego Aktu Dokonania Wpisu do Złotej Księgi Miasta Żywca dokonał Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor w obecności kapituły, europosłów i posłów. Uroczystość odbyła się podczas specjalnej sesji w piątek 29 czerwca w Miejskim Ratuszu, w dniu rozpoczęcia Dni Żywca.

W Złotej Księdze Miasta uwiecznieni zostali m.in. Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej prof. dr hab. Ryszard Barcik i bohaterski pilot kpt. Tadeusz Wrona.

O. Radosław Kramarski (l. 43) od 22 lat jest franciszkaninem. W Rychwałdzie k. Żywca pracował przez ostanie 10 lat – dwa lata jako dyrektor Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego i osiem lat jako przełożony klasztoru, parafii i sanktuarium. Wiosną tego roku został wybrany gwardianem klasztoru w Dąbrowie Górniczej.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda