Home WiadomościZ kraju Konna pielgrzymka do Lichenia

Konna pielgrzymka do Lichenia

Redakcja

Pielgrzymi w siodle już po raz siódmy udali się w do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dorocznej VII Konnej Pielgrzymce z Trzebnicy do Lichenia. Tym razem jeźdźców było dwunastu. W ciągu sześciu dni przebyli ponad 220 km. Wyruszyli z Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy w piątek 22 czerwca, a do sanktuarium Matki Bożej dotarli wczesnym popołudniem, 27 czerwca.

Tegoroczna pielgrzymka została uznana za jedną z najbardziej udanych, dzięki pięknej pogodzie sprzyjającej na trasie, wiodącej przez lasy i pola, w miarę możliwości z dala od bitych dróg. Każdego dnia pielgrzymi mieli do przebycia 45 km. Po wczesnej pobudce, ok. 5.30, oporządzano konie, po czym miała miejsce wspólna modlitwa. Codziennie też, w czasie popasów uczestniczono w Eucharystii.

Obszerny artykuł na temat VII Konnej Pielgrzymki ukazał się na stronie internetowej licheńskiego sanktuarium maryjnego, a relacja video na stronie TV Konin.

Zobacz też:

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda