Franciszkanie: pierwszy katolicki rosyjski teledysk

www.franciszkanie.plFranciszkanie są autorami pierwszego katolickiego rosyjskiego teledysku. Pieśń „Twoje ślady”, która ukazała się w formie teledysku, to pierwsza z kilkunastu utworów nowej płyty o tej samej nazwie, która powinna ukazać się jeszcze w pierwszym półroczu.

Płyta będzie miała charakter wybitnie franciszkański, około połowy utworów to piosenki autorskie o. Dariusza Harasimowicza OFMComv, a pozostałe innych autorów. Za aranżacje pieśni jest odpowiedzialny Andrej Kurbatow, a sugestywną realizacją teledysku zajął się Misza Fateew i jego pomocnicy.

Obserwując uważnie teledysk, można zwrócić uwagę na to, że płyta ma szczególną wagę dla obecności franciszkanów na terenach Europy Wschodniej. Jest ona formą wdzięczności Bogu za dar odradzającego się życia konsekrowanego w tych stronach, a także formą hołdu dla o. Grzegorza Ciorocha – pioniera franciszkańskiej obecności na terenach Rosji i pierwszemu kustosza rosyjskiej kustodii franciszkanów.

Zapraszamy do kontemplacji tego wymownego tekstu i obrazu, który dobrze ilustruje, jak dzisiaj naśladowcy Biedaczyny z Asyżu szukają śladów Pana i odbudowują Jego dom z ruin współczesnych cywilizacji.

Twoje ślady

Czy odnajdę, Franciszku twoje ślady?
Kamienie San Damiano, stary krzyż
Czy obejmę Rozpiętego Chrystusa?
Kiedy Jego Miłość do mnie przyjdzie?
Ufam tylko twojej miłości
Utraciłem siły, tracę życie
Dziś pragnę tak dotknąć się twoich rąk
Spojrzeć z nadzieją w oślepłe twe oczy…

Ref. Pomóż mi, bo przecież poznałeś
– bez miłości życie nie jest proste
cierpiałeś ukochawszy Chrystusa
do końca
do Krzyża

red.

Za: www.franciszkanie.pl.