W ośrodku Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Warzenku odbyły się dwie z czterech zaplanowanych tur kapituł duchowych związanych z jubileuszem 800-lecia śmierci św. Franciszka z Asyżu oraz 40-leciem istnienia Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego. Spotkania miały miejsce w dniach 8–13 oraz 15–20 czerwca.
Tematem kapituł było życie braterskie w kontekście wyzwań duszpasterskich współczesnego świata. W wydarzeniu uczestniczyli bracia z sześciu delegatur Prowincji, którzy gromadzili się na wspólnej modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencjach oraz pracy w grupach.
Wśród prelegentów znaleźli się: o. prof. Zdzisław Kijas OFMConv, o. prof. Marek Fiałkowski OFMConv, o. Piotr Cuber OFMConv, o. Wit Chlondowski OFM, bp Piotr Przyborek oraz dr hab. Monika Przybysz.
Kolejne dwie tury kapituł odbędą się we wrześniu i październiku. Całość jubileuszowego wydarzenia zakończy się 10 października podczas Święta Prowincji w Gdyni.
Za: www.franciszkanie.gdansk.pl
